Katalog Firma

Leczenie blizn przerostowych

image

Leczenie blizn przerostowych

Leczenie blizn przerostowych, które występują w występuje w miejscu urazu. Nie ustępuje samoistnie, a nawet wykazuje właściwości wzrostu. Rozpocznij swoje leczenie blizn przerostowych produktem CicaLux. Ma nie tylko podstawy estetyczne, lecz także zdrowotne. Leczenie blizn przerostowych, które początkowo są zaczerwienione lub w późniejszym etapie bledną, charakteryzują się wypukłym kształtem, który wykracza poza powierzchnię skóry polega na uciskaniu ich dzięki zestawowi CicaLux. 

Warto wiedzieć, że aż

40-94% blizn ciętych po operacji staje się przerostowa (uniesiona).

91% pacjentów jest niezadowolonych z blizn po operacji.

Cechy i zalety produktu

Kompresja – Gruby, miękki i wygodny arkusz silikonowy CicaLux w połączeniu z taśmą CicaLux został zaprojektowany, aby zapewnić doskonałą wydajność kompresji. Kompresjoterapia pomaga niewątpliwie spłaszczyć i zapobiec pogrubieniu tkanki bliznowatej.

Po pierwsze Nawilżenie – Arkusz silikonowy Cicalux pomaga zapobiegać przezskórnej utracie wody. Proces okluzji oraz naturalne nawodnienie są korzystne dla procesu gojenia. Wykazano również, że arkusze silikonowe bez wątpienia rozwiązują problem świądu skóry (swędzenie) i zmiany pigmentacji.

Przepuszczenie powietrza – W 100% najwyższej klasy medyczny arkusz silikonowy CicaLux i bawełniana taśma CicaLux pozwalają skórze oddychać – pomagając zmniejszyć występowanie maceracji skóry z nadmiaru wilgoci. Taśma CicaLux zapewnia przede wszystkim higienę i bezpieczeństwo.

Zmniejszenie napięcia – Jednorazowa, profesjonalna, higieniczna taśma CicaLux odciąża bliznę, jednocześnie zabezpieczając i uciskając arkusz silikonowy, zapewniając maksymalną wydajność terapii. Zmniejszenie napięcia na powierzchni blizny podczas długiego procesu gojenia się ran ma ogromne znaczenie. Utrzymywanie skóry razem po obu stronach nacięcia pomaga zapobiegać poszerzeniu rany lub powstaniu pustych przestrzeni, w które tkanka bliznowata może wypełnić i zwiększyć ryzyko pojawienia się blizn przerostowych. Taśma CicaLux przylega tylko do zdrowej skóry otaczającej linię blizny.

Leczenie blizn przerostowych dzięki Cicalux jak to działa?

Urządzenie do leczenia blizn po cesarce CicaLux zapewnia potrójną terapię dla naszej blizny po cesarskim cięciu. W opakowaniu znajduje się zestaw składający się z:

  • Arkusza wykonanego z silikonu medycznego, który utrzymuje bliznę nawilżoną, działa jak „druga skóra” i pomaga bliźnie wyblaknąć oraz złagodzić ją
  • kamienia bazaltowego (który można podgrzać, więc aby wykonać terapię cieplną oraz pomóc w naprawie tkanki skórnej i złagodzić ból)
  • 60 jednorazowych taśm samoprzylepnych redukujących napięcie (które łagodzą ból i zapobiegają otwieraniu się blizny – leczenie blizn po cesarce nigdy nie trwała tak krótko!

Leczenie blizn po cesarce – Dowiedz się więcej.